//„220G“ – PERDIRBAMI ORGANINĖS MEDVILNĖS DRABUŽIAI

Mildos Jasaitės bei Felicitas Hagen kuriamo tvaraus verslo, pavadinimu „220g“, idėja – marškinėliai, gaminami iš organinės medvilnės, kuriems susidėvėjus juos bus galima atiduoti perdirbimui. Marškinėliai taps nauju medvilnės siūlu, kurį „220g“ naudos tolimesnei medžiagos ir marškinėlių gamybai.

KAS YRA 220G? KUO YPATINGI JŪSŲ KURIAMI GAMINIAI?

220g (www.220g.co) – tai kompanija, kurianti ir gaminanti esminius drabužius. Mes fokusuojamės į aukštos kokybės medžiagas, turime puikius automatizuotus gamintojus. Drabužiai yra „nuolatiniai“ –  jie nėra išleidžiami tik kolekcijomis, o labiau tobulinami kaip technologiniai produktai. 220g kuriami tokie drabužiai, kurie gali suformuoti spintos pagrindą.

Pirma drabužio kategorija, kurią pasirinkome – tai marškinėliai. Jie gaminami iš organinės medvilnės, medžiaga siekia daugeliui naudotojų patrauklų storumą, o pats drabužis turi išdirbtą klasikinį dizainą.

Sunešiojus šiuos marškinėlius, klientai marškinėlius sugrąžintų į mūsų kuriamą žiedinę sistemą. Tai reiškia, jog medvilniniai marškinėliai bus mūsų partnerių perdirbami į naują medvilnės siūlą, kurį mes naudosime tolimesnei medžiagos ir marškinėlių gamybai.

Tokiu būdu galime pratęsti užaugintos medvilnės naudingąjį gyvavimą, realiai sumažindami poreikį naujos medvilnės gamybai bei panaudodami jau nebenešiojamus mūsų produktus – t. y. tekstilės atliekas.

KAIP KILO IDĖJA SUKURTI ŠĮ VERSLĄ?

Tiek mano 220g partnerės Felicitas, tiek mano tikslas yra sukurti tvarų verslą. Sritis, kurioje šis verslas kuriamas, susiformavo didele dalimi iš mano ir Felicitas ankstesnių darbo patirčių Berlyne bei pačių požiūrio iš vartotojo pusės. 220g kompaniją įkūrėme šių metų sausį ir nuo tada dirbome ties gamintojų ir perdirbėjų paieška, trijų marškinėlių produktų išdirbimu, prekinio ženklo sukūrimu bei pasiruošimu „Kickstarter“ kompanijai, kuri prasidės jau šią vasarą. Mums yra labai svarbu pateikti kokybišką produktą savo vartotojui, bet tuo pačiu neužstrigti vietoje ir greitai judėti į priekį.

KUR IR KAIP PRITAIKOMA, REALIZUOJAMA JŪSŲ VEIKLA?

Mes nusprendėme paleisti savo produktus į rinką pirmiausia per „Kickstarter“ platformą, o vėliau – ir per internetinių parduotuvių pardavimo kanalus bei, galbūt, bendradarbiaujant su kitais prekių ženklais. Mūsų produktus galėsite įsigyti nuo Liepos 9 d., skatiname jau dabar užsiregistruoti www.220g.co, kad galėtumėte gauti naujienas, kuomet marškinėliai atsidurs prekyboje.

Geografiškai mes esame susistruktūravę gana plačiai – aš dirbu iš Vilniaus, Felicitas iš Londono, mūsų gamintojai yra Kaune o perdirbimo partneriai – Ispanijoje. Kompaniją įkūrėme Londone.

KOKIOS APLINKOS TARŠOS PROBLEMOS JUS LABIAUSIAI NERAMINA? KAIP REIKĖTŲ SU JOMIS KOVOTI?

Pagrindinė problema, į kurią mes fokusuojamės, yra tekstilės atliekos. Dėl trumpo drabužių „gyvenimo“ laikotarpio dažnėja jų keitimas, o kartu ir drabužių išmetimo kiekis. Tad yra sukuriama vis daugiau tekstilės atliekų, kurios ne visada gali būti ir yra perdirbamos.

Mes suprantame ir manome, jog įsigyti geros kokybės drabužius yra smagu ir norime šiam procesui suteikti prasmingumo. Todėl sunešiojus 220g marškinėlius, juos bus galima grąžinti į mūsų kuriamą žiedinę sistemą – marškinėliai bus perdirbami, sumiksuojami su nauja medvilne ir taip bus sukuriamas dalinai perdirbtos medvilnės siūlas. Mes jį toliau naudosime medžiagos ir drabužių kūrimui, tokiu būdu mažindami tiek mūsų darbužių poveikį tekstilės atliekų kiekiui, tiek naujų resursų naudojimo poreikį.

KOKIA JŪSŲ ATEITIES VIZIJA?

220g vizija yra būti ta kompanija, pas kurią ateina klientai, ieškantys aukštos kokybės drabužių, norintys juos bet kada įsigyti ir, žinoma, kuriems rūpi ekosistemos tvarumas.